10. Nacionalna konferenca o varnosti v lokalnih skupnostih ‒ Mirna, varna in inkluzivna družba ter varnost v lokalnih skupnostih

Na Fakulteti za varnostne vede Univerze v Mariboru varnost v lokalni skupnosti proučujemo v okviru programske skupine Varnost v lokalnih skupnostih, ki od leta 2015 v sodelovanju s slovensko policijo, občinami in drugimi organizacijami organizira nacionalno konferenco o varnosti v lokalnih skupnostih.

Letos vas vabimo na 10. Nacionalno konferenco o varnosti v lokalnih skupnostih, ki jo organizira Fakulteta za varnostne vede Univerze v Mariboru skupaj z občino Kočevje, ob podpori Skupnosti občin Slovenije, slovenske policije in Javne agencije za znanstvenoraziskovalno in inovacijsko dejavnost (ARIS).

Konferenca bo 20. novembra 2024 v Kulturnem centru Kočevje med 9.00 in 15.00.

Konferenca je namenjena vsem institucijam in posameznikom, ki se srečujejo z odgovorno nalogo zagotavljanja varnosti v lokalnih skupnostih ali skrbijo za doseganje in uresničevanje ciljev trajnostnega razvoja in si želijo soočenja teoretičnih spoznanj s potrebami prakse. K udeležbi vabimo tudi študente, ki bi jih tematika utegnila zanimati ali želijo razširiti svoja obzorja.

Ključne teme letošnjega srečanja se nanašajo na sobivanje Romov in drugih prebivalcev z vidika kakovosti življenja, različnimi perspektivami varnosti, dejavniki odklonskosti, dejstvi, raziskavami, predsodki in stereotipi, ter različnimi vidiki zagotavljanja varnosti.

Na konferenco se prijavite na elektronski naslov: rok.hacin@um.si

Prijave sprejemamo do 30. 10. 2024.

Vabljeni.