Rok za oddajo povzetkov
Spoštovane udeleženke in udeleženci, referentke in referenti,
v imenu organizatorice Fakultete za varnostne vede bi se vam rad zahvalil za udeležbo na 17. slovenskih dnevih varstvoslovja. V programsko-organizacijskem odboru smo kljub nekaterim pomanjkljivostim z opravljenim delom zadovoljni. Na podlagi vtisov, ki smo jih zbrali po zaključku konference, sklepamo, da ste bili z izvedbo konference zadovoljni tudi vi.
NET TV je o dogajanju na DV 2016 objavila TV prispevek, ki je bil večkrat predvajan v programu omenjene televizije, v kratkem pa bo dostopen tudi prek povezave, ki bo objavljena na spletnih straneh konference. O dogajanju v Kranjski Gori so poročali tudi nekateri drugi mediji.
Ob tem bi rad poudaril, da brez vašega sodelovanja in prispevka konferenca zagotovo ne bi bila ena izmed bolj uspešnih v zadnjih letih.
Na fakulteti smo misli že usmerili v prihodnost. V programski shemi DV 2017 načrtujemo spremembe, ki bodo omogočile še boljši izbor aktualnih vsebin s področja varnosti, več možnosti in časa za razpravo ter več interakcije med publiko in razpravljavci. Poleg tega želimo okrepiti komunikacijo med varstvoslovci in drugimi strokovnjaki, ki se pri svojem delu srečujejo s problemi varovanja in zagotavljanja varnosti.
Z informacijami o 18. dnevih varstvoslovja se bomo oglasili že jeseni.
Nasvidenje prihodnje leto!
Benjamin Flander,
vodja programsko-organizacijskega odbora DV
Dnevi varstvoslovja so osrednja nacionalna konferenca s področja varnosti. Cilj konference je predstaviti najnovejša varstvoslovna raziskovalna spoznanja, primere dobre prakse ter primere uspešnih prenosov znanj v prakso, omogočiti neposreden stik med teoretiki in praktiki ter pospešiti razgrinjanje in reševanje aktualnih problemov na področju varstvoslovja.
K prijavi prispevkov vabimo varstvoslovce ter druge znanstvenike in strokovnjake, ki delujejo na področjih kazenskega pravosodja, policijske dejavnosti, obveščevalno-varnostne dejavnosti, zagotavljanja varnosti v lokalnih skupnostih, obrambne varnosti, informacijske varnosti, korporativne varnosti, zasebnega varovanja in detektivske dejavnosti ter zaščite in reševanja.
Fakulteta za varnostne vede pri programski zasnovi DV 2016 sodeluje z Inštitutom za razvoj vključujoče družbe. Osrednja tema letošnje konference bo zagotavljanje varnosti v lokalnih skupnostih. Posebna pozornost bo namenjena varnosti v turističnih krajih, vključno z zagotavljanjem varnosti v gorah, na smučiščih in športnih prireditvah. K udeležbi še posebej vabimo župane in druge predstavnike lokalnih skupnosti ter strokovnjake, ki se na lokalni ravni ukvarjajo s področjem varnosti.
Strokovni program konference bo dopolnjen s spoznavanjem lokalnih znamenitosti in kulinarike. Za udeležence bo ob koncu prvega dne konference organizirana slavnostna večerja. Načrtujemo tudi ogled Nordijskega centra, vzpon na novo Planiško velikanko in obisk Planinskega muzeja v Mojstrani.
V upanju na srečanje v Kranjski Gori vas lepo pozdravljamo.
Rok za oddajo povzetkov
Rok za povratno informacijo avtorjem
Končni rok za prijavo na konferenco
Dnevi varstvoslovja
Konferenca bo potekala v dveh konferenčnih dvoranah hotela Ramada Resort v Kranjski Gori.
Hotel ponuja tudi namestitev za udeležence. Nočitev z zajtrkom v enoposteljni sobi znaša 61,00 EUR na osebo na dan, v dvoposteljni sobi pa 45,00 EUR na osebo na dan. Gostom hotela nudijo tudi posebne ugodnosti pri koriščenju wellness storitev.
Udeleženci konference si namestitev v Kranjski Gori urejajo sami.
Kotizacija zajema dvodnevno udeležbo na konferenci, gradiva za udeležence, kavo med odmori, ogled Nordijskega centra Planica in Planinskega muzeja ter večerjo ob koncu prvega dne konference. Kotizacija ne zajema stroškov nočitve, ki si jo udeleženci uredijo sami.
Kotizacijo nakažite na transakcijski račun FVV št. 01100-6000006231. Navedite sklic na številko 6002 in namen Dnevi varstvoslovja 2016. Kotizacijo je potrebno poravnati do 9. maja 2016 ali pa do tega dne poslati naročilnico. Računi bodo izstavljeni po konferenci.
V Slovenskem planinskem muzeju si podajata roke preteklost in sedanjost. Bogata zbirka predmetov s pestro zgodovinsko pripovedjo, raznolikost fotografskega in arhivskega gradiva ter obsežna strokovna knjižnica nudijo obiskovalcu vpogled v množičnost in pomembnost planinske dejavnosti v slovenskem prostoru. Stalna razstava je zasnovana kot muzejska pripoved, ki jo doživljamo skozi lasten vzpon na goro.
V sklopu dnevov varstvoslovja si bomo v Mojstrani ogledali tudi razstavo v slovenskem planinskem muzeju.
Ogledli si bomo tudi novi, nedavno odprti nordijski center Planica. Tisti brez vrtoglavice, ter dobro kondicijo se boste lahko povzpeli na planiško velikanko, najbolj pogumni pa se z nje morda spustili tudi z zipline-om.