Fakulteta za varnostne vede je organizirala konferenco z naslovo,”Zagotavljanje varnosti  v organizacijah – varnost v zdravstvenih institucijah”

Fakulteta za varnostne vede je dne 11. 9. 2024 v prostorih rektorata Univerze v Mariboru organizirala konferenco Zagotavljanje varnosti  v organizacijah – varnost v zdravstvenih institucijah. Fokus letošnjega srečanja je bil varnost v zdravstvenih institucijah, vključene pa so bile tudi druge vsebine, povezane s temo konference. Udeležence so ob otvoritvi nagovorili dekan Fakultete za varnostne vede prof. dr. Igor Bernik, rektor Univerze v Mariboru prof. dr. Zdravko Kačič, predsednica Zdravniške zbornice Slovenije prof. dr. Bojana Beović, predsednik UO Veterinarske zbornice Slovenije izr. prof. dr. Ožbalt Podpečan in predsednik Zbornice za razvoj slovenskega zasebnega varovanja g. Branko Slak. Po otvoritvi konference so sledila dopoldanska plenarna predavanja, za tem pa sekcije z naslovom »Zagotavljanje varnosti v zdravstvenih institucijah« ter »»Eno zdravje«, korporativna varnost in celovit pristop k zagotavljanju varnosti«.