Obisk švedske delegacije

19. oktobra 2023 je v prostorih Mestne občine Ljubljana potekalo mednarodno srečanje med predstavniki Mestne občine Ljubljana (MOL), Policijske uprave Ljubljana, raziskovalci programske skupine Varnost v lokalnih skupnostih (PS VLS) Fakultete za varnostne vede Univerze v Mariboru (UM FVV) in predstavniki nevladnih organizacij. Srečanje je bilo namenjeno delegaciji mesta Malmö, ki so obiskali Ljubljano, da bi se seznanili s prakso in raziskovanjem na področju zagotavljanja varnosti v Sloveniji. Soorganizatorja srečanja sta bila MOL in UM FVV. Na srečanju so udeleženci izmenjali izkušnje glede zagotavljanja varnosti v mestih v spreminjajočih se varnostnih razmerah, člani PS VLS pa so predstavili svoje raziskovalno delo v okviru PS VLS in drugih uspešno izvedenih projektov.